Objavljeno: Ned 21.07.2019.

HT Prva liga: U otvorenoj utakmici Hajduk ipak bolji od Puljana

U posljednjoj utakmici prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Hajduka na Poljudu su svladali pulsku Istru 1961 s 2:0.

Novi trener Hajduka Damir Burić tako je povratak na Poljud obilježio pobjedom, ali prilično teško ostvarenom protiv sastava koji je na kraju prošle sezone igrao dodatne kvalifikacije za HT Prvu ligu.

Hajduk je poveo već u osmoj minuti kada je ovoljetno pojačanje Splićana Stefan Simić bio najspretniji prilikom jedne gužve, nakon kornera, u pulskom šesnaestercu.

Nakon gola, domaćin je imao dvije, tri sjajne prilike za povećanje vodstva, ali su i Puljani bili itekako opasni u završnici prvog poluvremena. No, ni oni nisu iskoristili dvije, tri odlične prilike.

I u drugom poluvremenu bilo je vrlo opasno na obje strane, a odluka je na kraju pala u 88. minuti kada je Hamza Barry postigao gol za konačnih 2:0.

HT Prva liga, 1. kolo: Hajduk - Istra 1961 2:0 (Simić 8., Hamza 88.)