Objavljeno: Sub 12.09.2020.

HT Prva liga: Uz dva lijepa gola Dinamo s 2:1 slavio na Poljudu

Nogometaši Dinama pobijedili su Hajduk 2:1 u derbi susretu četvrtog kola HT Prve lige na Poljudu.

Dinamo je tako nastavio savršenu seriju rezultata u novoj ligaškoj sezoni (četvrta pobjeda u četiri utakmice uz razliku pogodaka 13:2), dok je Hajduk nakon dvije pobjede i remija upisao prvi poraz.

Hajduk je bolje počeo te je u uvodu derbija imao tri solidne prilike. No, nakon šansi Diamantakosa, Nejašmića i Caktaša je ostalo startnih 0:0.

Dinamo nije trebao mnogo prilika za pogodak. Prvu pravu je pretvorio u 1:0, a dogodilo se to nakon lijepe kombinacije Majera i Oršića koju je golom okrunio Lirim Kastrati u 42. minuti.

Odmah na startu nastavka novi Dinamov gol kada je u 50. minuti Mislav Oršić fantastično opalio s 25 metara i pogodio suprotne rašlje. U idućim minutama domaći vratar Posavec je spašavao Hajduk potopa jer je obranio dvije odlične prilike gostiju.

Do kraja je frcalo na obje strane i oba su sastava propustila mnogo dobrih prilika. Realizirana je tek ona u 88. minuti kada je Stanko Jurić svladao Livakovića i smanjio na 1:2, no Hajduk do kraja dvoboja ipak nije uspio uhvatiti barem bod u derbiju.

HT Prva liga, 4. kolo: Hajduk - Dinamo 1:2 (Jurić 88. / Kastrati 42., Oršić 50.)