Objavljeno: Pet 14.02.2020.

HT Prva liga: Uzuni s dva gola koban po Istru 1961

U prvoj utakmici 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Lokomotive su kao domaćini svladali Istru 1961 s 2:0.

Lokomotiva je time ostvarila i drugu domaću pobjedu u nastavku sezone, a zadržala je i stopostotni učinak protiv ovog suparnika. Naime, Lokomotiva je slavila u sva tri ovosezonska ligaška ogleda protiv pulskog prvoligaša.

Gosti su držali bod u rukama nešto više od sat vremena (u prvom su poluvremenu Puljani bili i bolji), ali su tada pali pred naletima Myrta Uzunija, igrača utakmice. U 63. i 66. minuti Uzuni je dva puta poentirao i time osigurao svojoj momčadi nova tri boda.

Time je Lokomotiva nastavila borbu za gornje pozicije na ljestvici, a Istra 1961 ostala u svojim problemima koji se vezuju za ostanak u Ligi.

HT Prva liga, 22. kolo: Lokomotiva - Istra 1961 2:0 (Uzuni 63., 66.)