Objavljeno: Sub 30.11.2019.

HT Prva liga: Varaždin i Osijek drugi put u sezoni bez pobjednika

Bez pobjednika je završila utakmica 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj su se sastali Varaždin i Osijek (1:1).

I drugi put ove sezone favorizirani Osijek nije uspio pobijediti Varaždince. U prvom dijelu sezone, u osječkom Gradskom vrtu, dvoboj je završio 2:2.

Osijek je poveo u 37. minuti kada je nakon akcije Kleinheislera i Lope poentirao Mirko Marić. Osijek je ukupno gledano bio bliže uspjehu, ali je u 77. minuti primio pogodak. Nakon kornera, lopta je došla do Dejana Glavice koji je spretno, iz blizine, pogodio za konačnih 1:1.

Nasrnuo je Osijek na kraju, ali nije mogao vratiti vodstvo. Čak je Varaždin ozbiljno zaprijetio u jednoj kontri, no završilo je podjelom bodova.

Varaždin se sada izjednačio na pretposljednjem mjestu ljestvice s Puljanima, dok je iza sebe, na posljednjem mjestu, ostavio zaprešićki Inter. Osijek je ostao na samo jednoj gostujućoj pobjedi ove sezone.

HT Prva liga, 17. kolo: Varaždin - Osijek 1:1 (Glavica 77./Marić 37.)