Objavljeno: Sub 23.01.2021.

HT Prva liga: Varaždin iznenadio i pobijedio Rijeku

Nogometaši Varaždina priredili su iznenađenje u dvoboju 17. kola HT Prve lige. Kao domaćin Varaždin je s 2:1 svladao Rijeku koja je samo nekoliko dana ranije svladala Dinamo u Zagrebu.

Itekako žustro su utakmicu otvorili domaći igrači. Ekspresno su i poveli, već u trećoj minuti golom Japanca Urate, a vrlo brzo nakon toga su mogli postići i novi pogodak (Obregon).

Bolju igru Varaždin je u 33. minuti okrunio novim golom. Akteri kod pogotka bili su spomenuti igrači, Urata je asistirao, a Obregon zabio za 2:0.

U drugom poluvremenu neprestano je trajala potpuna okupacija domaćih vrata. Nizala je Rijeka prilike, ali je tek u 80. minuti uspjela smanjiti golom Kulenovića. Do kraja je Rijeka imala još dvije, tri dobre šanse. Mogli su gosti do boda, možda i sva tri, no hrabri Varaždinci su sačuvali prednost i upisali iznimno važna tri boda.

HT Prva liga, 17. kolo: Varaždin - Rijeka 2:1 (Urata 3., Obregon 33./Kulenović 80.)