Objavljeno: Sub 20.02.2021.

HT Prva liga: Varaždin kaznio brojne propuste Istre 1961

U ogledu 22. kola HT Prve lige, u derbiju začelja, nogometaši Varaždina su osvojili sva tri boda pobjedom kod Istre 1961 od 1:0.

Istra 1961 je imala priliku približiti se Lokomotivi i Varaždinu na ljestvici, ali je propustila brojne šanse u susretu, nakon kojeg je još bliže Drugoj ligi.

Od samog starta domaćin je nasrnuo, u šestoj minuti je priliku promašio Guzina, a u idućem napadu je Blagojević pogodio vratnicu. U 32. minuti Istra 1961 je bila još bliže pogotku, ali je udarac Lončara s bijele točke obranio varaždinski vratar Horkaš.

Imala je Istra 1961 od 58. minute i igrača više (drugi žuti karton Stolnika), ali unatoč novim prilikama nije se zatresla gostujuća mreža. Čak štoviše, u 88. minuti je domaćin ostao i bez tog jednog boda. Nakon prekida, Senić je glavom pogodio za gostujućih 1:0 čime je Varaždin pobjegao na osam bodova plusa u odnosu na Puljane.

HT Prva liga, 22. kolo: Istra 1961 - Varaždin 0:1 (Senić 88.)