Objavljeno: Sub 22.05.2021.

HT Prva liga: Varaždin se spustio u Drugu ligu

Posljednje, 36. kolo HT Prve lige nogometaši Varaždina su dočekali kao posljednji na ljestvici, a tamo su i ostali nakon završnih 90 minuta te se vraćaju u drugoligaško okruženje. Slaven Belupo je kao domaćin svladao Varaždin 1:0.

U vrlo mirnom ritmu prošlo je prvih 45 minuta. Domaćin u ovom susretu nije imao pretjerani rezultatski motiv, a Varaždin unatoč potrebi da osvoji sva tri boda, nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti.

No, atmosfera se na travnjaku zakuhala u nastavku. Postignuta su čak tri pogotka koja su potom poništena, svi redom zbog zaleđa. Dva puta su suparničku mrežu pogađali domaći nogometaši, a jednom gosti.

Na nesreću po Varaždin sve je bilo regularno u 88. minuti kada je gol odluke zabio Zvonarek, a taj je pogodak vratio Varaždince u Drugu ligu.

S obzirom na to da je Istra 1961 izgubila u Osijeku i bod je bio dovoljan Varaždinu. Pred domaćim vratima je bilo u više navrata napeto tijekom sudačke nadoknade, provjeravao se i potencijalni jedanaesterac, ali je ipak ostalo 1:0.

HT Prva liga, 36. kolo: Slaven Belupo - Varaždin 1:0 (Zvonarek 88.)