Objavljeno: Pet 10.07.2020.

HT Prva liga: Varaždin slavio i u Velikoj Gorici, opstanak osiguran

U petak su nogometaši Gorice i Varaždina otvorili 34. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Slavili su gosti s minimalnih 1:0.

Time su Varaždinci nastavili sjajan niz jer su dobili petu utakmicu od posljednjih šest. Pogodak odluke postigao je Domagoj Drožđek u 75. minuti iz jedanaesterca, nakon igranja rukom Čabraje.

Inače, Gorica je bolje otvorila utakmicu te je već u desetoj minuti Babec pogodio okvir vrata, a kasnije su dobre prilike imali Suk i Mudrinski.

No, u nastavku je Varaždin krenuo hrabrije i na kraju je poveo golom s bijele točke. Mogla je Gorica kasnije izjednačiti, ali je i tada okvir vrata spasio goste. Moro je pucao, ali se izjednačenje nije dogodilo.

Ovom pobjedom je Varaždin i definitivno osigurao ostanak u HT Prvoj ligi, kao što Gorica više ne može dostići petoplasirani Hajduk na ljestvici.

HT Prva liga, 34. kolo: Gorica - Varaždin 0:1 (Drožđek 75.-11m)