Objavljeno: Sub 21.09.2019.

HT Prva liga: Varaždin šokirao prvaka Dinamo

U devetom kolu Hrvatski Telekom Prve lige dogodio se vjerojatno najšokantniji rezultat ove sezone.

Varaždin, novi prvoligaš i posljednja momčad na ljestvici prije ovog nastupa, je s 1:0 pobijedio aktualnog prvaka Dinamo. Varaždin je tako u trenutku kada se vjerojatno najmanje nadao ostvario premijernu pobjedu u sezoni, dok je Dinamo upisao drugi poraz (prvi mu je nanio Hajduk).

Unatoč promijenjenom sastavu nakon sjajne pobjede protiv Atalante, gosti su dominirali, ali nisu mogli pronaći put do varaždinske mreže. Od početka do kraja.

Varaždin je do senzacionalnog gola došao u 62. minuti iz svoje prve prilike. Jessie Djou Guera lijepo je prevario Perića i zabio za 1:0. Odmah nakon primljenog gola Gavranović je mogao izjednačiti, ali je pogodio okvir vrata. Uveo je potom Nenad Bjelica u igru Petkovića, Kadziora i Kulenovića.

Gosti su bacili sve karte na napad, ali su i dalje propuštali prilike (sjajnu je u 84. minuti imao Gojak) i završilo je neočekivanim slavljem Varaždinaca.

HT Prva liga, 9. kolo: Varaždin - Dinamo 1:0 (Guera 62.)