Objavljeno: Pet 16.04.2021.

HT Prva liga: Varaždinu i Šibeniku po bod

Nogometaši Varaždina i Šibenika otvorili su 29. kolo HT Prve lige. Utakmica je završila podjelom bodova (1:1).

Varaždinci su mnogo bolje odigrali prvo poluvrijeme te su morali imati i veću prednost od 1:0. Za taj jedini gol zaslužan je bio Neven Đurasek koji je u 11. minuti, na asistenciju Obregona, lijepo naciljao suparničku mrežu.

Pogotovo je za Šibenik opasan bio Obregon koji je pogodio šibenski okvir vrata, još je jednom zaprijetio Rogiću, a domaći je sastav promašivao prilike i s metar udaljenosti (Benko).

U nastavku se utakmica potpuno promijenila. Šibenik je krenuo s napadima i često je bilo vrlo opasno u domaćem šesnaestercu, Varaždin je odolijevao sve do 75. minute kada je Deni Jurić iz jedanaesterca zabio svoj jubilarni deseti ligaški gol za 1:1.

Do kraja je svaka momčad imala po jednu dobru šansu za pobjedu, no okončano je podjelom bodova. Šibenik ima osam, a Varaždin četiri boda više od Lokomotive koja je posljednja na ljestvici.

HT Prva liga, 29. kolo: Varaždin - Šibenik 1:1 (Đurasek 11./Jurić 75.-11m)