Objavljeno: Ned 02.05.2021.

HT Prva liga: Važna pobjeda Gorice u Puli na putu prema Europi

Nogometaši Gorice osvojili su vrlo važna tri boda u 32. kolu HT Prve lige pobjedom u Puli protiv Istre 1961 od 2:0.

Gorica je potvrdila treće mjesto na ljestvici, trenutačno bježi Rijeci za četiri boda i sve je bliže izlasku na europsku scenu iduće sezone. Istri 1961 slijedi velika borba kako bi sačuvala prvoligaški status. Posljednja je i ima bod manje od Lokomotive i Varaždina.

Utakmica s dosta opreza, pogotovo u prvom dijelu, usmjerena je na kraju prvih 45 minuta. Domaća obrana je slabo reagirala, a loptu koja je stigla na drugu vratnicu Špikić je pospremio u mrežu za 1:0.

U nastavku se igralo otvorenije, no Istra 1961 nije uspjela napraviti ništa konkretno prema naprijed, a njene su šanse dodatno pale u 79. minuti kada je ostala s igračem manje (drugi žuti karton Hujbera). Na samom kraju Mitrović je golom za 2:0 potvrdio slavlje Velikogoričana.

HT Prva liga, 32. kolo: Istra 1961 - Gorica 0:2 (Špikić 43., Mitrović 90.+4)