Objavljeno: Ned 19.09.2021.

HT Prva liga: Veliki preokret i važna pobjeda Osijeka

Uzbudljivu i napetu utakmicu devetog kola HT Prve lige su odigrali Osijek i Gorica, a negativan niz od tri ligaška dvoboja bez pobjede okončali su Osječani. Premda su do 81. minute gubili 1:2, na kraju je Osijek slavio 3:2.

Gorica je povela u 29. minuti, nakon odličnog udarca Anthonyja Kalika. Dvoboj na stadionu Gradski vrt se posve rasplamsao u drugom poluvremenu.

U najavi burne završnice oba su sastava propuštala prilike, a od 75. minute do kraja, postignuta su čak četiri pogotka. Prvo je Daku izjednačio u 75., ali su gosti iz Velike Gorice od 81. minute ponovno vodili golom Brodića.

U toj završnici Osijek je žestoko stisnuo suparnika, a novo izjednačenje donio je džoker s klupe Mirlind Daku koji je u 84. zabio za 2:2.

Taj gol je dodatno razvio osječka krila, no sjajan je na gostujućim vratima bio i Banić. Stajalo je 2:2 sve do 93. minute, a tada su gosti ipak pokleknuli. Gol za veliku pobjedu Osijeka zabio je Lončar.

HT Prva liga, 9. kolo: Osijek - Gorica 3:2 (Daku 75., 84., Lončar 90.+3/Kalik 29., Brodić 81.)