Objavljeno: Ned 18.07.2021.

HT Prva liga: Visoka pobjeda Istre 1961 na startu sezone

Okončano je prvo kolo HT Prve lige utakmicom u Puli u kojoj je Istra 1961 s 3:1 svladala Hrvatski dragovoljac, povratnika u prvoligaško društvo.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada je domaća momčad postigla sve golove i time uvjerljivo osvojila startna tri boda. Glavna opasnost po goste bio je Bande koji je u desetoj minuti sve sam napravio i zabio za 1:0, dok je već u 17. isti igrač povećao na 2:0.

Tu nije bio kraj pulskih golova pa je tako Matić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela povećao na 3:0.

U nastavku je Istra 1961 čuvala prednost, a u završnici i propustila dodatno potopiti suparnika. Na samom kraju Hrvatski dragovoljac je ipak zabio počasni gol, a autor lijepog pogotka bio je Veljača.

HT Prva liga, 1. kolo: Istra 1961 - Hrvatski dragovoljac 3:1 (Bande 10., 17., Matić 45.+3/Veljača 90.+3)