Objavljeno: Sub 21.05.2022.

HT Prva liga: Za kraj sezone slavlje Dinama u derbiju

U posljednjem susretu sezone HT Prve lige, u velikom derbiju na maksimirskom stadionu, prvak Dinamo je s 3:1 svladao doprvaka Hajduk. Sve do sudačke nadoknade, koja je trajala više od deset minuta, rezultat je bio 1:0 za domaćina. Prvo je Livaja izjednačio na 1:1, a onda je Dinamo zabio dva gola, u 100. i 102. minuti, za veliko slavlje na stadionu.

Iako je Hajduk počeo utakmicu bez najjačih napadačkih karika, Livaje i Kalinića, bio je dosta konkretan u uvodnom dijelu derbija. Posebno je Dinamu prijetio Biuk, ali nije se dugo čekalo ni na priliku na drugoj strani. U 13. minuti je Petković uputio volej, ali suparničku mrežu ipak nije pogodio.

Potom se igra smirila i do kraja prvog dijela svaka je momčad, u određenom razdoblju, bila nešto dominantnija na terenu.

No, početkom drugog poluvremena Dinamo je poveo. Luka Ivanušec je odlično pucao s 20-ak metara, ali je pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Moharramija koji je vratio loptu u šesnaesterac, a tamo ju je dočekao Petković koji pogađa za 1:0.

Bio je to, ujedno, prvi pogodak Dinama protiv Hajduka tijekom ove sezone.

Vrlo brzo nakon toga gostujući trener Dambrauskas je uveo u igru Livaju i Grgića te su Splićani počeli sve žešće pritiskati velikog suparnika.

U 68. minuti postigao je Livaja pogodak, nakon kornera, ali ga je pritom lopta dodirnula po ruci zbog čega je gol poništen. No, Hajduk je nastavio napadati. Dva puta je iznimno dobre prilike imao Mlakar, ali je u oba slučaja loše reagirao. Međutim, Hajduk je ipak izjednačio i to 28. ovosezonskim ligaškim pogotkom Marka Livaje.

Domaća obrana je zaspala, a prvi strijelac HT Prve lige je pogodio za izjednačenje u 94. minuti.

Inače, utakmica je produžena čak deset minuta, zbog vatrometa kojeg su priredili domaći navijači, a finiš utakmice je bio simboličan jer je prošao u ritmu prvaka Dinama. Prvo je Oršić golom za 2:1 okrunio kontru i asistenciju Baturine u 100. minuti, dok je dvije minute kasnije zabio i sam Baturina za konačnih 3:1.

Na kraju je Dinamo svoj 23. naslov hrvatskog prvaka u povijesti proslavio uz prvu ovosezonsku pobjedu protiv Hajduka i uz sedam bodova prednosti pred Splićanima (79-72).

HT Prva liga, 36. kolo: Dinamo - Hajduk 3:1 (Petković 53., Oršić 90.+10, Baturina 90.+12/Livaja 90.+4)