Objavljeno: Uto 14.05.2019.

HT Prva liga: Zaprešićani i matematički osigurali opstanak

U prvom dvoboju 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši zaprešićkog Intera pobijedili su u Puli Istru 1961 s 1:0.

Utakmica je odlučena u 36. minuti kada je najbolji zaprešićki igrač u drugom dijelu sezone, Rus Serder Serderov, postigao jedini pogodak.

Time je Inter-Zaprešić na ljestvici pobjegao Puljanima na devet bodova razlike (31-22) i time i matematički osigurao ostanak u prvoligaškom društvu. Milimetri, pak, dijele Puljane od toga da osiguraju deveto mjesto na ljestvici i igranje dvije kvalifikacijske utakmice protiv drugoplasirane momčadi Druge lige.

U drugom poluvremenu ovog susreta Istra 1961 silno se trudila, ne bi li izjednačila ili potpuno preokrenula rezultat, ali je u dva navrata uistinu sjajno reagirao gostujući vratar Matković i tako sačuvao svoju mrežu netaknutom za pobjedu svoje momčadi.

Zaprešićani su tako pobijedili, nakon niza od pet dvoboja bez slavlja u Prvenstvu (remi i četiri poraza).

HT Prva liga, 34. kolo: Istra 1961 - Inter-Zaprešić 0:1 (Serderov 36.)