Objavljeno: Pet 25.10.2019.

HT Prva liga: Zaprešićani pobijedili u Varaždinu i pobjegli s dna ljestvice

U petak je odigran prvi susret 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige. U derbiju začelja zaprešićki Inter je u gostima svladao Varaždin 1:0.

Inter-Zaprešić time je napustio samo dno ljestvice. Ostvario je drugu pobjedu u sezoni i stigao do 11. boda. Bod manje redom imaju Istra 1961, Varaždin i Slaven Belupo.

Jedini je pogodak na susretu postigao Serder Serderov, u 30. minuti iz jedanaesterca. Posljednjih pet ligaških golova za Inter-Zaprešić redom je postigao ovaj ruski nogometaš, inače prvi strijelac HT Prve lige.

Stvari su se za Varaždin dodatno zakomplicirale na samom početku drugog poluvremena kada je u 46. minuti Lisakovič zaradio drugi žuti karton. S igračem manje Varaždin je ostao bez napadačke snage, a Zaprešićani su sačuvali vodstvo i zadovoljni napustili ovo gostovanje.

HT Prva liga, 13. kolo: Varaždin - Inter-Zaprešić 0:1 (Serderov 30.-11m)