Objavljeno: Ned 01.09.2019.

HT Prva liga: Zaprešićani ukrali bod s Rujevice

U posljednjem ogledu sedmog kola HT Prve lige nogometaši Rijeke i zaprešićkog Intera odigrali su neodlučeno 1:1.

Utakmica je počela šokantno za domaćina. U 15. sekundi dosuđen je jedanaesterac za goste nakon što je Punčec srušio Mamuta, a baš je sam Ivan Mamut pogodio za vodstvo gostiju.

Dosta je napeto bilo prvo poluvrijeme u kojem je Rijeka ipak uspjela izjednačiti. U svom jubilarnom stotom nastupu za Rijeku zabio je Alexander Gorgon, na asistenciju Murića, čime je vratio domaćina u igru.

U nastavku je Rijeka napadala, a Inter-Zaprešić čuvao je remi. Rijeka će, pak, žaliti prvenstveno za dvije sjajne prilike Acostyja u završnici dvoboja. U 84. minuti pogodio je okvir vrata, dok je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade promašio nemoguće.

Inter-Zaprešić time je osvojio treći bod u Prvenstvu te se na dnu ljestvice nalazi s Varaždinom, dok je Rijeka treći put u nizu na domaćem terenu odigrala 1:1 (prije toga Osijek i Gent).

HT Prva liga, 7. kolo: Rijeka - Inter-Zaprešić 1:1 (Gorgon 31./Mamut 1.-11m)