Objavljeno: Čet 29.07.2021.

KL, drugo pretkolo: Nakon velike borbe, Osijek prošao Pogon

Nakon velike borbe tijekom 180 minuta, Osijek je uspio preskočiti poljski Pogon iz Szczecina i drugo pretkolo Konferencijske lige. Prva utakmica u Poljskoj je završila bez golova, a u uzvratu u Osijeku hrvatski predstavnik je slavio 1:0.

Kao i cijela prva, tako je počela i uzvratna utakmica. Tvrdo, s malo pravih prilika, ali s vremenom su se Osječani barem malo oslobodili u igri te počeli prijetiti.

Na samom kraju prvog dijela, u 44. minuti, Mađar Kleinheisler je s deset metara naciljao suparničku mrežu i postigao prvi i jedini pogodak u ovom sučeljavanju, s time da je odmah u idućoj minuti Ivušić sjajnom reakcijom spriječio izjednačenje (udarac Zahoviča).

U drugom dijelu je nastavljena žestoka i velika borba u kojoj se posebno isticao Kleinheisler. I dalje je Osijek imao nešto bolje prilike, a osječka obrana predvođena golmanom Ivušićem do kraja je izdržala bez primljenog pogotka.

Osječka europska avantura se tako nastavlja i u trećem pretkolu hrvatski doprvak igra protiv sofijskog CSKA koji je svladao latvijsku Liepaju nakon jedanaesteraca (dvije utakmice po 0:0).

Konferencijska liga, drugo pretkolo (uzvrat): Osijek - Pogon 1:0 (Kleinheisler 44.); Prva utakmica: 0:0