Objavljeno: Čet 29.07.2021.

KL, drugo pretkolo: Novi šokantni pad Hajduka u Europi

Hajduk se, još jednom, od Europe oprostio na šokantan način. Iako je u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige pobijedio Tobol 2:0 na Poljudu, sve je prosuo u uzvratu. Kazahstanci su na svom terenu slavili s 4:1 nakon produžetaka (3:1 nakon 90 minuta igre).

Prvo poluvrijeme nije donijelo pregršt prilika pa je tako Hajduk imao dvije dobre šanse (Mlakar i Sahiti), a domaćin jednu (Sergejev), ali su sve tri ostale neiskorištene. No, u nastavku se situacija na travnjaku posve rasplamsala.

Pomalo sretno, domaćin je poveo u 56. minuti golom Jovančića, nakon čega su se Splićani potpuno pogubili u igri, a Tobol je krenuo žestoko u nove napade. I vrlo brzo je bilo 3:0 za Kazahstance, nakon dva pogotka Sergejeva.

Samo tri minute nakon trećeg primljenog gola Hajduk se mogao vratiti u igru, ali Krovinovićev udarac s bijele točke obranio je Mokin. Hajduku je do kraja trebao barem pogodak za produžetke i uspio je doći do njega u 94. minuti, kada je zabio Sahiti i udahnuo Splićanima nadu.

U produžecima je Hajduk bio bolji, ali gol odluke zabio je domaćin. Točnije, iz daljine je Tagybergen potegnuo u 118. minuti za prolaz Tobola i novi šok za Hajduk.

Konferencijska liga, drugo pretkolo (uzvrat): Tobol - Hajduk 3:1, nakon produžetaka 4:1 (Jovančić 56., Sergejev 61., 67., Tagybergen 118./Sahiti 90.+4); Prva utakmica: 0:2