Objavljeno: Čet 29.07.2021.

KL, drugo pretkolo: Rijeka rutinski preko Gzire do trećeg pretkola

Rutinski i sigurno, nogometaši Rijeke su izborili plasman u treće pretkolo Konferencijske lige. Rijeka je nakon 2:0 pobjede u gostima slavila i u uzvratu na svojoj Rujevici, protiv malteške Gzire. Bilo je 1:0.

Rijeka je autoritativno otvorila utakmicu te je konstantnim napadima tražila brzi pogodak i rješenje ovog duela.

Posebno je aktivan bio Tomečak, a u prilikama najopasniji Abass i Ampem. No, pogodak je postigao Josip Drmić i to u 27. minuti.

Nakon prvog dijela Rijeka je mogla imati i veću prednost od jednog gola, dok se ritam u nastavku ipak smirio. No, i tada je Rijeka dominirala, a najbolju je šansu propustio Pavičić, koji je pogodio okvir vrata.

U trećem pretkolu Rijeka će igrati protiv škotskog Hiberniana, koji je s ukupnih 5:1 svladao Santa Colomu iz Andore (pobjede 3:0 i 2:1).

Konferencijska liga, drugo pretkolo (uzvrat): Rijeka - Gzira 1:0 (Drmić 27.); Prva utakmica: 2:0