Objavljeno: Čet 22.07.2021.

Konferencijska liga, drugo pretkolo: Rijeka s 2:0 slavila na Malti

Rijeka je na europskom startu ove sezone ostvarila pobjedu. U gostima, na Malti, Rijeka je s 2:0 svladala Gziru u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

Oprezno i u laganom ritmu utakmicu su otvorile obje momčadi, no Rijeka je ipak bila ta koja je prva krenula u rizik i tražila pogodak. Međutim, u prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, iako je domaćin u nekoliko situacija opasno živio.

Ampem i Murić su bili najagilniji, a prijetili su još Drmić i Pavičić, ali bez završnog udarca.

U nastavku se opća slika nije previše promijenila, ali glavna razlika je bila ta što je Rijeka ipak vrlo brzo probila malteškog suparnika. Denis Bušnja, koji je početkom drugog dijela ušao u igru, zabio je u 57. minuti na asistenciju Tomečaka.

Do kraja susreta oba su sastava prijetila, a do novog je gola došla Rijeka. Ampem je u 77. minuti iskoristio grešku suparničkog vratara i zabio za 2:0. Rijeka tako uzvratnu utakmicu na svojoj Rujevici, za sedam dana, dočekuje s dva gola prednosti.

U samoj završnici susreta drugi žuti, isključujući karton, dobio je igrač Rijeke Lepinjica.

Konferencijska liga, drugo pretkolo (prva utakmica): Gzira - Rijeka 0:2 (Bušnja 57., Ampem 77.)