Objavljeno: Pet 15.03.2019.

Kup, futsal: Alumnus šokirao Makarane i izborio finale

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa u malom nogometu dogodit će se "zagrebački derbi". Kao prva je finale izborila Uspinjača Gimka, a potom joj se u finalu pridružio Alumnus.

Obje su utakmice bile krajnje dramatične. Uspinjača Gimka je nakon raspucavanja bila bolja od dubrovačkog Squarea, dok se u drugom polufinalu dogodilo veliko iznenađenje. Autsajder Alumnus je s 3:2 svladao Novo Vrijeme Apfel, aktualnog hrvatskog prvaka.

Makarani su nakon prvog poluvremena vodili 1:0 (Kazazić), nakon čega je velika drama uslijedila u nastavku.

Perković, Markić i Pezelj golom u 39. minuti kreirali su veliki preokret te su pogađali za 3:1 Alumnusa. U pretposljednjoj minuti Bajrušović je smanjio na 2:3, no do kraja Novo Vrijeme Apfel nije uspjelo zabiti još jedan pogodak za izjednačenje.

Finalna se utakmica u Slavonskom Brodu igra u subotu (od 20 sati).

Hrvatski nogometni kup u malom nogometu, polufinale: Uspinjača Gimka - Square 3:3, raspucavanje 5:4, Novo Vrijeme Apfel - Alumnus 2:3