Objavljeno: Pet 20.12.2019.

Kup, futsal: Uspinjača Gimka i Olmissum u finalu

U subotu (od 18 sati) u finalu ovogodišnjeg Kupa u futsalu, u Karlovcu, igrat će Uspinjača Gimka i omiški Olmissum.

Kao prvi su se u finale probili igrači Uspinjače Gimke, prošlogodišnji pobjednici Kupa, koji su ovom prilikom svladali Split s 3:2. Split je poveo već u drugoj minuti golom Perića, no do kraja poluvremena rezultat se okrenuo. Koturović i Toth zabijali su za 2:1 aktualnog pobjednika Kupa. Potom je Koturović dodatno povećao vodstvo Uspinjače Gimke na 3:1, dok je sedam minuta prije kraja Jefferson tek smanjio na konačnih 2:3.

Dvoboj Vrgorca i Olmissuma bio je iznimno tvrd i o putniku u finale odlučio je jedan jedini pogodak. I to postignut u posljednjoj minuti. Veliki omiški junak postao je Nikola Pavić koji je bio strijelac tog gola vrijednog finala.

Hrvatski nogometni kup u malom nogometu (polufinale): Uspinjača Gimka - Split 3:2, Vrgorac - Olmissum 0:1