Objavljeno: Sri 30.10.2019.

Kup: Gorica izbacila Hajduk, Dinamo rutinski, Rijeka sigurna

U derbi dvoboju osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa Gorica je na domaćem terenu svladala Hajduk 2:1. Splićani su imali posjed, pokušavali napadati i bili bolji, no u drugom su poluvremenu slomljeni od strane domaćina. Prvo je sjajno iz slobodnog udarca, topovski, pogodio Lovrić u 64. minuti, dok je na 2:0 povećao Suk lijepim udarcem u 85. minuti. Jurić je u 88. smanjio na 1:2, ali do kraja Splićani nisu došli u priliku osigurati produžetke. Gorica je po prvi puta u svojoj povijesti izborila četvrtfinale, a Hajduk je treći put ovako rano ispao u Kup natjecanju.

Dinamo je rutinski, na Kantridi, svladao trećeligaša Opatiju s 3:0. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Kadzior je već u osmoj minuti načeo Opatiju, a vrlo brzo potom je posao s dva gola dovršio Mario Gavranović.

Zaprešićki Inter prošao je dalje pobjedom u Puli protiv Istre 1961 od 2:1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Grgića, ali je vrlo brzo nakon toga izjednačio Ivančić. No, kada je Postonjski pogodio u 76. minuti više nije bilo povratka za Puljane.

Lokomotiva je gostovala u Mladini kod Vinogradara, najjače trećeligaške momčadi. Slavila je Lokomotiva 3:0, a igrač utakmice bio je Marko Tolić koji je postigao dva pogotka. Još je jedan dodao Uzuni, no treba napomenuti kako je Vinogradar do 15 minuta prije kraja držao dohvatljivih 0:1.

Slaven Belupo je u Bijelom Brdu protiv BSK-a ostvario pobjedu 2:0 pogocima u nastavku. Strijelci su bili Bogojević u 59. i Glavčić u 79. minuti.

Jako se za četvrtfinale pomučio najbolji drugoligaš Šibenik koji je na svom terenu svladao trećeligaša Belišće s 2:1. Gol za prolaz postigao je Luka Juričić u 94. minuti. Prije toga je Šibenik vodio golom Antunovića, dok je izjednačio Damjanović.

Nogometaši Rijeke kao posljednji su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. U gostima je Rijeka, aktualni pobjednik Kupa, svladala Varaždin s 2:1. Rijeka je od početka dominirala, ali u prvom poluvremenu domaću je momčad u egalu držao vratar Nevistić. Ali, početkom drugog poluvremena Rijeka je s dva brza pogotka trasirala svoj put prema četvrtfinalu. U 47. minuti Mamić je postigao prvi gol, dok je u 54., nakon što je Murić pogodio okvir vrata, Gorgon zabio za 2:0. Rijeka je potom kontrolirala utakmicu, no pogodak Vuka u 83. minuti za 1:2 otvorio je malu šansu domaćinu, ali je Varaždinci nisu zgrabili te su ostali bez izjednačenja i mogućih produžetaka.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Istra 1961 - Inter-Zaprešić 1:2 (Ivančić 22./Grgić 19., Postonjski 76.), Gorica - Hajduk 2:1 (Lovrić 64., Suk 85./Jurić 88.), Opatija - Dinamo 0:3 (Kadzior 8., Gavranović 29.-11m, 36.), BSK - Slaven Belupo 0:2 (Bogojević 59., Glavčić 79.), Vinogradar - Lokomotiva 0:3 (Tolić 16., 90., Uzuni 76.), Šibenik - Belišće 2:1 (Antunović 3., Juričić 90.+4/Damjanović 29.), Varaždin - Rijeka 1:2 (Vuk 83./Mamić 47., Gorgon 54.), Zadar - Osijek 0:3