Objavljeno: Uto 21.05.2019.

Kup, kadeti: Jedanaesterci odlučivali, Osijeku druga titula

Nakon što su pioniri Osijeka u Slavonskom Brodu osvojili naslov pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa pobjedom protiv Hajduka, isto to su učinili i kadeti Osijeka koji su s 4:3, nakon jedanaesteraca, svladali vršnjake iz Lokomotive.

Osnovnih 80 minuta utakmice završilo je bez golova, a u lutriji jedanaesteraca za nijansu su smireniji i bolji bili kadeti Osijeka, iako je prva u prednost došla Lokomotiva.

No, vratar Osijeka Kovačević prvo je obranio udarac Francekovića. Potom je Groznica promašio vrata, a "panenkom" je dramu okončao Luka Branšteter i golom za 4:3 omogućio veliko slavlje Osijeka.

Prošle godine Osijek je u konkurenciji kadeta izgubio finalnu utakmicu od Hajduka. Ove godine su Osječani otišli do kraja, iako je tijekom 80 minuta igre nešto bolji dojam ostavila Lokomotiva.

No, prilike Šimića, Groznice i Pelka ostale su neiskorištene, vratar Osijeka Filip Kovačević bio je nesavladiv, a iz drame jedanaesteraca na kraju su kao pobjednici izašli kadeti Osijeka.

Hrvatski nogometni kup za kadete, finale: Lokomotiva - Osijek 0:0, jedanaesterci 3:4