Objavljeno: Sri 23.10.2019.

Kup: Osijek prvi četvrtfinalist

Nogometaši Osijeka kao prvi su se plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. U gostima, u dvoboju osmine finala, Osijek je pobijedio trećeligaša Zadar 3:0.

Nešto manje od pola sata Zadrani su se uspješno branili, a onda su na brzinu dva puta kapitulirali i tako izgubili mogućnost za veću i dužu neizvjesnost.

Prvo je Josip Špoljarić pogodio za 1:0 u 28. minuti, dok je četiri minute kasnije Antonio Mance bio precizan i vrlo lijepo zabio za 2:0.

U nastavku nije bilo golova sve do završnice kada je Špoljarić postigao svoj drugi gol i time postavio konačnih 3:0 za goste.

Ostale utakmice osmine finala igraju se iduće srijede (30.10.), a sastaju se: Opatija - Dinamo, Varaždin - Rijeka, Gorica - Hajduk, BSK - Slaven Belupo, Šibenik - Belišće, Vinogradar - Lokomotiva i Istra 1961 - Inter-Zaprešić.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Zadar - Osijek 0:3 (Špoljarić 28., 86., Mance 32.)