Objavljeno: Uto 01.10.2019.

Kup: Rijeka s 11:0 pobijedila Buje

Odigrana je posljednja utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa, a prvoligaš Rijeka rutinski je i uvjerljivo obavio posao u gostima kod Buja. Slavila je 11:0 i u osmini finala će riječki nogometaši, u prvoligaškom obračunu, gostovati kod Varaždina.

Već nakon petnaestak minuta igre bilo je 3:0 za Rijeku kod Buja. Na poluvremenu 5:0, a do kraja utakmice još se šest puta zatresla domaća mreža. Po dva su pogotka za aktualnog osvajača Kupa postigli Murić, Čolak i Punčec, dok su po jednom strijelci bili Pavičić, Mamić, Lončar, Vuk i Smolčić.

U ostalim utakmicama osmine finala igraju: Opatija - Dinamo, Gorica - Hajduk, BSK - Slaven Belupo, Šibenik - Belišće, Zadar - Osijek, Vinogradar - Lokomotiva, Istra 1961 - Inter-Zaprešić.

Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala: Buje - Rijeka 0:11 (Murić 4., 81., Čolak 10., 16., Punčec 26., 54., Pavičić 31., Mamić 66., Lončar 74., Vuk 80., Smolčić 90.)