Objavljeno: Sub 28.12.2019.

Kutija šibica: Dobermannu naslov nakon raspucavanja

Okončana je još jedna Kutija šibica, tradicionalni i legendarni malonogometni turnir, kojoj je domaćin zagrebački Dom sportova. Slavljenici su na kraju bili igrači Dobermanna koji su u dramatičnom finalu pobijedili Biberon Marasku nakon izvođenja sedmeraca 5:4 (1:1).

Dugo vremena finalni je duel ponudio tvrdu i opreznu borbu, a rasplamsalo se u nastavku. Dobermann je poveo golom Kristijana Čujeca u 28. minuti te je vodio sve do posljednjih sekundi.

U zadnjoj minuti ogleda izjednačio je Tihomir Novak (18 sekundi prije kraja) čime je osigurao svojoj momčadi sedmerce, ali tijekom raspucavanja je spretniji bio Dobermann. Vratar pobjedničke momčadi Luketin obranio je udarac Jelavića, a potom je Horvat zabio za slavlje.

Treće mjesto osvojila je Pizzeria Stari Zagreb Borongaj Lugovi koja je nakon raspucavanja (2:2, 7:6) bila bolja od Cvjetne Poliklinike Milojević.

Kutija šibica, glavni turnir:

Finale: Dobermann - Biberon Maraska 1:1, sedmerci 5:4

Utakmica za treće mjesto: Cvjetno Poliklinika Milojević - Pizzeria Stari Zagreb Borongaj Lugovi 2:2, sedmerci 6:7