Objavljeno: Pet 08.11.2019.

Kvalifikacije za EP: Belgijke drugi put bolje od Hrvatske

Hrvatske nogometašice u petak su odigrale četvrtu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo.

U Zaprešiću su gostovale belgijske nogometašice te su slavile 4:1. Druga je to pobjeda Belgije protiv Hrvatske. Ranije u kvalifikacijama belgijske su nogometašice dobile domaći duel sa 6:1.

U 15. minuti gošće su zabile prvi pogodak, a iz jedanaesterca je pogodila Wullaert. U 31. Philtjens je povećala na 2:0, ali u 40. minuti Anela Lubina smanjila je na 1:2 i time probudila malu nadu prije nastavka.

No, u drugom poluvremenu još je jednom precizna bila Philtjens, potom i De Caigny, za konačnih 4:1 gostujuće ekipe.

U idućem susretu, tek 10. travnja iduće godine, Hrvatska igra domaći susret protiv Litvanki.

Kvalifikacije za EP (skupina H): Hrvatska - Belgija 1:4 (Lubina 40./Wullaert 15.-11m, Philtjens 31., 56., De Caigny 81.), Rumunjska - Litva 3:0

Redoslijed: 1. Belgija 9 bodova (3 utakmice), 2. Švicarska 9 (3), 3. Rumunjska 3 (2), 4. Hrvatska 3 (4), 5. Litva 0 (4)