Objavljeno: Pet 06.09.2019.

Kvalifikacije za EP: Briljantna Hrvatska osvojila tri boda u Trnavi

U uistinu sjajnoj predstavi hrvatski nogometaši obavili su kvalifikacijsko gostovanje u Trnavi te su s uvjerljivih 4:0 pobijedili Slovačku.

Hrvatska je igrala agresivno i uz mnogo kombinatorike te je vrlo jednostavno dolazila u prilike od samog početka. Nevjerojatno je što su sve hrvatski nogometaši promašivali u prvom dijelu do 45. minute i pogotka Nikole Vlašića, premijernog njegovog u dresu seniorske reprezentacije.

U devetoj minuti Brozović je pogodio okvir vrata. Dva je puta opasno prijetio Modrić. Potom je Domagoj Vida u 29. minuti promašio s dva metra udaljenosti, dok je dvije minute kasnije Petković fantastično ispremiješao trojicu suparničkih igrača, ali je njegov udarac obranio slovački vratar Dubravka.

I na kraju, u 35. minuti Perišić je pogodio okvir vrata. Ipak, nekoliko sekundi prije kraja poluvremena Vlašić je na leđima izdržao nalete Lobotke i pogodio s vrha šesnaesterca za posve zasluženo vodstvo Hrvatske.

A, kako je završilo prvo tako je počelo drugo poluvrijeme. Uz malu pomoć jednog obrambenog igrača Perišić je potegao iz daljine i pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola Hrvatska je ipak smanjila intenzitet svojih napada, iako je i tada aktualni svjetski doprvak stvarao više prilika. Utakmica je, pak, odlučena u 73. minuti kada je odlični Petković primio od Brekala loptu u šesnaestercu, okrenuo braniča Intera Škriniara i plasirao loptu u mrežu za fantastičnih 3:0.

Ni tu nije bio kraj. Pašalić je promašio stopostotnu priliku, ali je zato u 89. minuti Dejan Lovren glavom zabio za konačnih 4:0.

Za Hrvatsku slijedi novo gostovanje, 9. rujna igra kod Azerbajdžana.

Hrvatska je protiv Slovačke igrala u sastavu: Livaković, Bartolec, Lovren, Vida, Barišić, Brozović, Modrić, Rebić (od 70. Brekalo), Vlašić (od 81. Badelj), Perišić, Petković (od 83. Pašalić).

Kvalifikacije za EP, skupina E (5. kolo): Slovačka - Hrvatska 0:4 (Vlašić 45., Perišić 46., Petković 73., Lovren 89.)

Redoslijed: 1. Mađarska 9 bodova (4 utakmice), 2. Hrvatska 9 (4), 3. Slovačka 6 (4), 4. Wales 6 (4), 5. Azerbajdžan 0 (4)