Objavljeno: Ned 24.03.2019.

Kvalifikacije za EP: Mađarska preokrenula i pobijedila Hrvatsku

Nakon teške pobjede protiv Azerbajdžana, hrvatski reprezentativci u drugom nastupu skupine E kvalifikacija za Europsko prvenstvo upisali su prvi poraz. Hrvatska je vodila u Budimpešti 1:0, no domaćin Mađarska je preokrenuo i na kraju slavio s 2:1.

Utakmica je sjajno počela za Hrvatsku. U 13. minuti, nakon akcije Jedvaja, Modrića i Kramarića, lopta je pomalo sretno došla do Ante Rebića koji je brzopotezno reagirao i pospremio loptu u mrežu za hrvatsko vodstvo.

I prije tog pogotka Mađarska je pokazala hrabrost u igri, a rezultatski deficit domaćina je dodatno prisilio na napadanje.

Nažalost, nakon pola sata igre dogodila se nova ozljeda u hrvatskoj reprezentaciji. Zbog ozljede je iz igre morao izaći Borna Barišić, a baš po njegovoj lijevoj strani domaćin je u 34. minuti složio lijepu akciju koju je Szalai završio udarcem kojeg hrvatski vratar Kalinić nije zaustavio.

U drugom poluvremenu dominirala je Hrvatska. Vrlo često su svjetski doprvaci bili na 20-ak ili 30-ak metara od mađarskih vrata, no pravih prilika nije bilo. U najboljoj se, u 60. minuti, našao Ivan Perišić, ali nije mogao bolje reagirati u teškoj situaciji.

I onda je uslijedila polukontra Mađara. Došlo je do kornera u 76. minuti, nakon kojeg je domaćin poveo. Hrvatska obrana i Kalinić slabo su reagirali, a Patkai je dočekao priliku i zabio za 2:1.

Mogla je Mađarska u 80. i povećati vodstvo, ali je Rakitić spašavao gol s vratarske linije. Do kraja su hrvatski igrači imali stalni posjed, no pravih prilika nije bilo i Hrvatska je upisala prvi poraz u ovim kvalifikacijama.

Hrvatska je igrala u sastavu: Kalinić, Jedvaj (od 77. Petković), Vida, Lovren, Barišić (od 30. Leovac), Brozović, Modrić, Rakitić, Rebić (od 67. Brekalo), Perišić, Kramarić.

Kvalifikacije za EP, skupina E, 2. kolo: Mađarska - Hrvatska 2:1 (Szalai 34., Patkai 76./Rebić 13.), Wales - Slovačka 1:0 (James 5.)

Redoslijed: 1. Slovačka 3 (2), 2. Wales 3 (1), 3. Hrvatska 3 (2), 4. Mađarska 3 (2), 5. Azerbajdžan 0 (1)