Objavljeno: Sri 02.10.2019.

Kvalifikacije za EP: Poljske nogometašice bolje od Hrvatske U-19

Hrvatske nogometašice do 19 godina starosti odigrale su u Poljskoj, u prvom krugu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvu, prvu utakmicu.

Suparnice su bile mlade domaće nogometašice koje su slavile 2:0. Odluka o pobjednicama pala je u završnom dijelu ogleda. Prvi su pogodak Poljakinje zabile u 72. minuti, točnije, vlastitu je mrežu pogodila Karla Šabašov.

Potom je u 92. minuti Katarina Pranješ zaradila drugi žuti karton, a domaće igračice su u 95. minuti stigle i do drugog gola kada je jedanaesterac realizirala Tomasiak.

U drugom ogledu ove skupine djevojke iz Škotske s 4:0 svladale Bugarsku.

Hrvatska U-19 drugu će utakmicu igrati u subotu protiv Škotske, a podsjetimo kako dalje idu dvije najbolje ekipe iz svake skupine te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Kvalifikacije za EP, U-19: Poljska - Hrvatska 2:0 (Tomasiak 90.+5-11m/Šabašov 72.-ag), Škotska - Bugarska 4:0