Objavljeno: Čet 10.10.2019.

Kvalifikacije za EP: Sjajna Hrvatska razbila Mađare na Poljudu

Uz odličnu predstavu na travnjaku, ali i jednako upečatljivu na tribinama, nogometaši Hrvatske svladali su Mađarsku 3:0 u Splitu, u kvalifikacijskom dvoboju za odlazak na Europsko prvenstvo.

U ritmu navijačkog delirija hrvatski su nogometaši na terenu od prve sekunde krenuli gromovito. Bili su agresivni, silno angažirani, na svakoj lopti i u totalnom presingu.

I takav stav i ulaz u utakmicu rezultirao je vodstvom već u petoj minuti. Luka Modrić ukrao je loptu neopreznom Kadaru. Stuštio se prema mađarskim vratima, pretrčao više od 40-ak metara i rutinski zabio za 1:0.

Rani pogodak samo je dao novu snagu svjetskim doprvacima, iako su i do tada pucali od snage. Pritisak nije opadao u nijednom trenutku, a na drugi pogodak čekalo se do 24. minute. Tada je Rebić proigrao Petkovića, a ovaj je sjajno reagirao petom dok je imao mađarskog vratara na svojim leđima.

Nakon 2:0, ipak se primirila hrvatska igra, ali su se i dalje prave opasnosti događale u gostujućem šesnaestercu. U 42. minuti dogodila se nova greška mađarske obrane koju je spremno dočekao Petković i pomalo nespretno zabio za 3:0.

Uzbudljivo je bilo i u početnom dijelu nastavka. Ivan Perišić nije u 55. minuti realizirao jedanaesterac (obrana Gulacsija), dok je u istoj minuti Mađarska ostala s igračem manje (Kleinheisler).

Velika prednost, igrač više, a i skorašnja utakmica kod Walesa (zbog čega je izbornik Dalić djelomično odmorio Modrića, Perišića i Rakitića koje je izvadio iz igre) usporili su Hrvatsku u nastavku. I utakmica je okončana s tri pogotka u prvom poluvremenu…

Hrvatska je igrala u sastavu: Livaković, Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić, Brozović, Modrić (od 67. Kovačić), Rebić, Rakitić (od 73. Vlašić), Perišić (od 61. Brekalo), Petković

U nedjelju (20:45 sati) Hrvatska u Cardiffu gostuje kod Walesa.

Kvalifikacije za EP, 7. kolo: Hrvatska - Mađarska 3:0 (Modrić 5., Petković 24., 42.), Slovačka - Wales 1:1

Redoslijed: 1. Hrvatska 13 (6), 2. Slovačka 10 (6), 3. Mađarska 9 (6), 4. Wales 7 (5), 5. Azerbajdžan 1 (5)