Objavljeno: Sri 27.03.2019.

Kvalifikacije za EP, U-17: Hrvatska na čekanju za plasman na EP

Hrvatski reprezentativci do 17 godina starosti odigrali su 1:1 protiv vršnjaka iz Švicarske u posljednjem, trećem kolu Elitnog kola kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo.

S obzirom na to da je Engleska U-17 u drugom susretu pobijedila Dansku U-17 s 3:2, prvo su mjesto i izravan plasman na Euro osigurali Englezi. Momčad Tomislava Rukavine je druga na ljestvici s pet bodova, no pitanje je hoće li biti među sedam najboljih drugoplasiranih reprezentacija iz osam skupina.

Budzći da se brišu bodovi osvojeni protiv posljednjeg na ljestvici (u ovom slučaju Danske), Hrvatska U-17 ostaje na samo dva boda (remiji protiv Engleske i Švicarske).

Hoće li to biti dovoljno za proboj na Euro, saznat će se idućeg ponedjeljka kada se odigravaju posljednje kvalifikacijske utakmice Elitnog kola.

Sama utakmica Hrvatske U-17 i Švicarske U-17 bila je uglavnom izjednačena, a na pogotke se čekalo više od sat vremena. I kada je postignut prvi, a poveli su Švicarci kada je Kasongo u 65. minuti realizirao jedanaesterac, mladi su hrvatski nogometaši izjednačili odmah u sljedećem napadu.

Strijelac za 1:1 bio je igrač s klupe Luka Branšteter te se do kraja rezultat nije mijenjao, dok je Engleska U-17 Euro i pobjedu protiv Danske U-17 osigurala golom u 92. minuti.

Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, 3. kolo: Hrvatska U-17 - Švicarska U-17 1:1 (Branšteter 66./Kasongo 65.-11m), Danska U-17 - Engleska U-17 2:3 (Zaar 62., Faghir 90.+1/Madueke 79., 90.+2, Gelhardt 87.)

Redoslijed: 1. Engleska 7, 2. Hrvatska 5, 3. Švicarska 2, 4. Danska 1