Objavljeno: Čet 21.03.2019.

Kvalifikacije za EP, U-17: Hrvatska s 3:2 svladala Dansku

Hrvatski nogometaši do 17 godina starosti pobijedili su u Silkeborgu domaćina Dansku s 3:2 u prvom dvoboju Elitnog kola kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Sjajno su utakmicu odradili mladi hrvatski nogometaši koji su po prikazanom trebali i uvjerljivije slaviti. Već nakon deset minuta igre Hrvatska U-17 vodila je 2:0 pogocima Jurice Jurčeca i Gabriela Groznice.

Napadali su igrači Tomislava Rukavine i nakon toga, ali su umjesto suparničke pogodili vlastitu mrežu. Džankić je u 18. minuti postigao autogol i s 2:1 za Hrvatsku U-17 otišlo se na odmor.

Odmah na početku drugog poluvremena Joško Gvardiol je povećao na 3:1, ali je nadu domaćinu vratio Carstensen koji je u 68. minuti smanjio na 2:3.

Do kraja su domaći igrači pokušali izjednačiti, no najbolju je priliku imala Hrvatska U-17, ali Sučić u završnici nije realizirao jedanaesterac za 4:2.

Idući suparnici Hrvatske U-17 su vršnjaci iz Engleske, 24. ožujka u 13 sati.

Kvalifikacije za EP, Elitno kolo,1. kolo: Danska - Hrvatska 2:3 (Carstensen 68./Jurčec 2., Groznica 10., Džankić 18.-ag, Gvardiol 48.)