Objavljeno: Sri 25.10.2017.

Kvalifikacije za EP, U-17: Remi Hrvatske i Španjolske

U posljednjoj utakmici kvalifikacijske skupine 2 za odlazak na Europsko prvenstvo, hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti remizirala je s vršnjacima iz Španjolske (1:1).

Već ranije su Hrvatska i Španjolska osigurale plasman u Elitno kolo, odnosno, nastavak kvalifikacija za EP pa ovaj derbi skupine nije bio ključan. No, izabranici Petra Krpana odradili su vrlo dobar posao i remizirali protiv uglednog suparnika.

Oba su pogotka postignuta u završnici prvog poluvremena. Španjolska je povela golom Touazija Zoubdija u 35. minuti, ali je samo četiri minute kasnije Mario Vušković izjednačio pogotkom iz jedanaesterca. Recimo da je šest minuta prije kraja Antonio Marin dobio drugi žuti, isključujući karton.

Hrvatska je zbog bolje razlike pogodaka na kraju osvojila prvo mjesto u skupini kojoj je domaćin bila Albanija.

Kvalifikacije za EP, U-17 (skupina 2, 3. kolo): Hrvatska - Španjolska 1:1 (Vušković 39.-11m/Zoubdi 35.), Albanija - Lihtenštajn 5:0

Redoslijed: 1. Hrvatska 7, 2. Španjolska 7, 3. Albanija 3, 4. Lihtenštajn 0