Objavljeno: Sub 12.10.2019.

Kvalifikacije za EP, U-19: Hrvatska se probila u drugi krug

Hrvatski nogometaši do 19 godina starosti uspješno su obavili posao u Györu te su se plasirali u drugi krug kvalifikacija za Europsko prvenstvo nakon samo dvije utakmice.

U prvom je ogledu Hrvatska U-19 s 3:0 bila bolja od Kazahstana, dok je u drugom nastupu s 2:0 svladala vršnjake iz Mađarske. Mladi hrvatski i gruzijski nogometaši tako su ostvarili maksimalnih šest bodova u dva susreta pa će njihov međusobni ogled u utorak (20 sati) biti revijalna borba za prvo mjesto.

Protiv Mađarske izabranici Josipa Šimunića zabijali su pogotke u drugom poluvremenu. Nakon ravnopravne borbe, prvo je Ivan Šarić sjajnim trzajem glavom u 53. minuti pogodio za 1:0, dok je priča zaključena u 89. minuti kada je Mario Vušković realizirao jedanaesterac za konačnih 2:0.

Kvalifikacije za EP, U-19 (2. kolo): Mađarska - Hrvatska 0:2 (Šarić 53., Vušković 89.-11m), Gruzija - Kazahstan 3:1

Redoslijed: 1. Hrvatska 6, 2. Gruzija 6, 3. Mađarska 0, 4. Kazahstan 0