Objavljeno: Uto 26.03.2019.

Kvalifikacije za EP, U-19: Mladi Hrvati ne idu na Europsko prvenstvo

Hrvatski nogometaši do 19 godina starosti nisu se plasirali na Europsko prvenstvo. Za taj cilj Hrvatska U-19 trebala je pobijediti vršnjake iz Norveške u Sinju, dok pritom Njemačka U-19 nije smjela svladati vršnjake iz Mađarske.

Nijedan od ta dva željena rezultata nije se dogodio. Norveška U-19 svladala je izabranike Ivana Gudelja 3:2, dok je Njemačka U-19 pobijedila Mađarsku U-19 s 3:0. Prvo mjesto i plasman na EP tako je izborila Norveška U-19.

Mladi Hrvati su u prvom poluvremenu dvoboja protiv Norvežana imali pogodnost jer su igrali niz jaki vjetar. Često su zbog toga pokušavali dalekometnim udarcima, a najbolju je priliku u prvom poluvremenu imao Blagaić u 37. minuti kada je izašao sam pred norveškog vratara, ali ga nije uspio svladati.

I onda se u završnici prvog dijela dogodio šok. Norvežani su nekako uspjeli ugurati loptu u mrežu, strijelac je u 42. minuti bio Larsen, dok se na startu drugog dijela dogodila nova nesreća za mlade Hrvate te je Vušković postigao autogol za 0:2.

Nakon toga, Larsen je zabio svoj drugi gol u 61. minuti za 3:0 i veliki korak Norvežana prema Euru. No, mladi Hrvati ni tada nisu odustali. Prvo je Šutalo u 76. smanjio na 1:3, dok je Palaversa u 88. minuti smanjio na 2:3 realiziravši jedanaesterac. Do izjednačenja Hrvatska U-19 ipak nije stigla...

Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, 3. kolo: Hrvatska - Norveška 2:3 (Vušković 50.-ag, Šutalo 76., Palaversa 88.-11m/Larsen 42., 61.), Njemačka - Mađarska 3:0 (Yeboah 34., 53., Hermann 90.+4)

Redoslijed: 1. Norveška 7, 2. Njemačka 6, 3. Hrvatska 3, 4. Mađarska 1