Objavljeno: Sub 23.03.2019.

Kvalifikacije za EP, U-19: Mladi Hrvati s 2:0 bolji od Mađarske

Hrvatski reprezentativci do 19 godina starosti pobijedili su Mađarsku s 2:0 u drugom susretu Elitnog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

S obzirom na to da je u drugom susretu ovog kola Norveška pobijedila Njemačku 1:0, situacija na ljestvici se zamrsila, a borba za prvo mjesto (jedino koje vodi prema EP) zakomplicirala. Hrvatska U-19 i dalje ima šansu biti prva, ali u zadnjem nastupu mora pobijediti Norvešku, ali i pritom očekivati da Njemačka ne pobijedi Mađarsku. Obje su utakmice na rasporedu u utorak.

Već u 18. minuti, nakon jednog prekida, odlično je pred mađarskog vratara utrčao Boško Šutalo i postigao prvi pogodak na utakmici u Dugopolju. I prije toga je Hrvatska U-19 imala dvije sjajne prilike, a jednako ubojito su mladi Hrvati nastavili i odrađivati ovaj susret.

U 47. minuti je, pak, Antonio Marin sjajno izveo slobodan udarac s 18 metara te pogodio za 2:0 i potvrdu hrvatske pobjede.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Hrvatska U-19 je rutinski čuvala prednost, iako se mađarska mreža mogla zatresti još nekoliko puta.

Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, 2. kolo: Hrvatska U-19 - Mađarska U-19 2:0 (Šutalo 18., Marin 47.), Norveška U-19 - Njemačka U-19 1:0 (Christensen 48.)

Redoslijed: 1. Norveška 4, 2. Njemačka 3, 3. Hrvatska 3, 4. Mađarska 1