Objavljeno: Sri 20.03.2019.

Kvalifikacije za EP, U-19: Njemačka u 90. do pobjede protiv Hrvatske

Hrvatski reprezentativci do 19 godina starosti otvorili su kvalifikacije Elitnog kola za Europsko prvenstvo porazom. U Sinju su mladi Nijemci pobijedili 2:1 golom u posljednjoj minuti.

Mladi su njemački nogometaši dominirali od samog početka i mnogo su češće boravili pred suparničkim šesnaestercom. No, najbolju priliku Hrvatska U-19 stvorila je u 40. minuti. David Čolina je, nakon lijepe akcije, izbio sam pred njemačkog vratara, malo iskosa, no ipak nije na najbolji način naciljao suparničku mrežu.

I onda se odmah u sljedećem napadu dogodio prvi pogodak kada je sjajno reagirao odlični Arp i doveo Njemačku U-19 u vodstvo.

Primljeni pogodak nije loše utjecao na mlade Hrvate koji su u 57. minuti, prilično sretno, ali i spretno, izjednačili. Nakon kornera, lopta se odbila do Jakova Blagaića koji je nekako pronašao put do mreže za 1:1.

Do kraja utakmice obje su reprezentacije imale nekoliko prilika, a na žalost po momčad koju vodi Ivan Gudelj jednu su realizirali mladi Nijemci. U 90. minuti Burkardt je dobro utrčao i prebacio istrčalog Kotarskog za vrlo vrijednu njemačku pobjedu, s obzirom na to da će se na EP direktno plasirati samo pobjednik skupine.

U drugom susretu prvog kola mladi su Mađari i Norvežani remizirali u utakmici bez pogodaka.

Hrvatska U-19 u drugom dvoboju igra protiv Mađarske. Utakmica se igra u Dugopolju, 23. ožujka s početkom u 17 sati.

Kvalifikacije za EP, U-19, 1. kolo: Hrvatska - Njemačka 1:2 (Blagaić 57./Arp 41., Burkardt 90.), Norveška - Mađarska 0:0

Redoslijed: 1. Njemačka 3, 2. Norveška 1, 3. Mađarska 1, 4. Hrvatska 0