Objavljeno: Uto 15.10.2019.

Kvalifikacije za EP, U-19: Za kraj poraz Hrvatske od Gruzije

Hrvatski nogometaši do 19 godina starosti nisu uspjeli okončati prvi krug kvalifikacija sa sve tri pobjede. Na turniru u Györu Hrvatska U-19 pobijedila je u prva dva susreta (Kazahstan 3:0 i Mađarska 2:0), ali je u borbi za prvo mjesto poražena.

Mladi gruzijski nogometaši slavili su 2:0 i tako završili na vrhu ljestvice sa sve tri pobjede.

Utakmica je bila riješena u prvih dvadesetak minuta. Već u osmoj minuti Gruzija U-19 povela pogotkom Guliašvilija, a u 23. minuti jedanaesterac je realizirao Davitašvili za 2:0.

Sve do kraja rezultat u Györu nije se mijenjao i Hrvatska U-19 time je donekle pokvarila ukupan dojam, ali je osnovni cilj ispunjen već nakon dvije utakmice, a to je plasman u drugi krug kvalifikacija.

Kvalifikacije za EP, U-19 (3. kolo): Hrvatska - Gruzija 0:2 (Guliašvili 8., Davitašvili 23.-11m), Mađarska - Kazahstan 5:0

Redoslijed: 1. Gruzija 9, 2. Hrvatska 6, 3. Mađarska 3, 4. Kazahstan 0