Objavljeno: Pon 18.11.2019.

Kvalifikacije za EP, U-21: Češka pobijedila Hrvatsku u Velikoj Gorici

Hrvatska reprezentacija do 21 godine upisala je drugi poraz (u četiri utakmice) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Nakon Škotske, pobijedili su Hrvatsku U-21 na njenom terenu i vršnjaci iz Češke s 2:1. Bio je to, ujedno, premijerni poraz novog izbornika Igora Bišćana na ovoj dužnosti.

Vrlo otvoreno, s obje strane, igralo se na početku i u takvoj su igri prvenstveno dominirali vratari obje reprezentacije obranivši nekoliko odličnih prilika. No, u 30. minuti nitko i ništa nije moglo zaustaviti Luku Ivanušeca koji je predriblao nekoliko igrača i matirao češkog vratara za 1:0.

Ali, Hrvatska U-21 vodila je tek devet minuti, budući da je, nakon kornera, udarcem glavom u 39. minuti izjednačio Krejči.

U laganijem ritmu nastavljeno je drugo poluvrijeme, iako su mladi Hrvati ipak bili nešto angažiraniji. Međutim, gol se dogodio na drugoj strani. Komotnu igru hrvatske obrane iskoristio je Bucha koji je u 72. minuti zakucao loptu za češko vodstvo 2:1.

Do kraja susreta rasla je inicijativa Hrvatske. Dobre su prilike imali Moro i Brekalo u dva navrata, ali Češka je zadržala vodstvo i time osvojila tri važna boda. Hrvatska U-21 u sudačkoj je nadoknadi zaradila i crveni karton (Bradarić).

Kvalifikacije za EP, U-21 (skupina 4): Hrvatska - Češka 1:2 (Ivanušec 30./Krejči 39., Bucha 72.)

Redoslijed: 1. Češka 11 bodova (5 utakmica), 2. Grčka 10 (4), 3. Škotska 8 (5), 4. Hrvatska 6 (4), 5. Litva 4 (5), 6. San Marino 0 (5)