Objavljeno: Pon 09.10.2017.

Kvalifikacije za EP, U-21: Fenomenalni mladi Hrvati razbili Češku

Treća utakmica - treća pobjeda. Takva statistika trenutačno stoji iza hrvatskih nogometaša do 21 godine u kvalifikacijskoj skupini 1 za odlazak na Europsko prvenstvo.

Od sve tri pobjede definitivno je najupečatljivija bila ova posljednja, od čak 5:1 u Varaždinu protiv Češke, nominalno najbolje reprezentacije u skupini.

Sjajno su cijelu utakmicu odradili mladi Hrvati. Od početka do kraja su diktirali odličan tempo, lakoćom dolazili u prilike, a pritom su i dva od pet golova bili uistinu sjajni. Vlašićev za 2:0, kada se riješio kompletne češke obrane, ali i gol za 3:0 Josipa Brekala početkom drugog dijela. Sve je počelo pogotkom Frana Karačića još u devetoj minuti.

U drugom dijelu se u strijelce upisao i Nikola Moro kada je sjajno ukrao loptu i rutinski završio akciju, a devet minuta prije kraja je Nikola Vlašić postigao još jedan gol za konačnih 5:1.

Hrvatska je ovom pobjedom došla na sam vrh ljestvice. Kao i Grčka ima maksimalnih devet bodova iz tri utakmice.

Kvalifikacije za EP, skupina 1: Hrvatska - Češka 5:1 (Karačić 9., Vlašić 36., 81., Brekalo 47., Moro 63./Mihalik 70.)

Redoslijed: 1. Hrvatska 9 bodova (3 utakmice), 2. Grčka 9 (3), 3. Bjelorusija 4 (4), 4. Moldavija 3 (4), 5. Češka 1 (2), 6. San Marino 0 (2)