Objavljeno: Pet 12.10.2018.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska preko Grčke do prvog mjesta!

Hrvatski reprezentativci do 21 godine starosti pobijedili su u Puli vršnjake iz Grčke 2:0 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Ta je pobjeda dovela Hrvatsku U-21 na prvo mjesto skupine 1, odnosno, na prag direktnog plasmana na Europsko prvenstvo. Potrebno je još u zadnjem kolu pobijediti San Marino u gostima.

Ključna utakmica ovih kvalifikacija započela je odličnom igrom Grka, a hrvatski vratar Posavec i okvir vratiju spašavali su Hrvatsku da ne primi pogodak. Tridesetak minuta trajala je ta okomitija i konkretnija igra Grka, no tada se počela buditi i Hrvatska.

U 41. minuti je Hrvatska povela i to uz dosta sreće. Nikola Vlašić je opalio, lopta je udarila Pasalidisa, promijenila smjer i odsjela u grčkoj mreži.

Hrvatska je nakon vodstva postala dodatno aktivnija, ali i sigurnija na terenu, a šanse Grčke dodatno su pale kada je u 65. minuti drugi žuti karton zaradio Nikolaou.

S igračem više Hrvatska U-21 je rutinski čuvala vodstvo i na kraju ostvarila toliko željeni cilj, a potvrda pobjede dogodila se u 94. minuti kada je Josip Brekalo sjajno iskosa pogodio za 2:0.

Za potvrdu prvog mjesta Hrvatska U-21 mora još u posljednjem kolu pobijediti u gostima San Marino (ponedjeljak, 18:30 sati). U dosadašnjih osam utakmica San Marino u ovoj skupini nije osvojio nijedan bod.

Kvalifikacije za EP, U-21 (skupina 1, 9. kolo): Hrvatska - Grčka 2:0 (Brekalo 90.+4/Pasalidis 41.-ag)

Redoslijed: 1. Hrvatska 22, 2. Grčka 22, 3. Bjelorusija 14, 4. Češka 13, 5. Moldavija 7, 6. San Marino 0