Objavljeno: Sri 08.06.2022.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska s 4:0 slavila kod Estonije

Lako i uvjerljivo hrvatski reprezentativci do 21 godine starosti odradili su posljednji posao u skupini A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Hrvatska U-21 slavila je kod Estonije 4:0.

No, time Hrvatska U-21 nije osigurala prvo mjesto u skupini i direktan plasman na Euro. Mladi Hrvati imaju četiri boda više od Norveške U-21, no Norvežani ispred sebe imaju dvije utakmice, gostovanje kod Finske (petak) i domaći ogled protiv Azerbajdžana (idući utorak) te će u slučaju obje pobjede oni biti prvi. Ako ništa drugo, ovom pobjedom Hrvatska U-21 je osigurala barem drugo mjesto i dodatne kvalifikacije.

S obzirom da bi se moglo dogoditi da na kraju Hrvatska U-21 i Norveška U-21 imaju isti broj bodova, a u međusobnim utakmicama je svaka momčad pobjeđivala 3:2, važna postaje ukupna gol razlika.

Zato su se protiv Estonaca mladi Hrvati trudili pobijediti sa što većom razlikom. U prvom poluvremenu su zabili tri pogotka, Vidović u sedmoj, Vušković u 13. i Marin u 41. minuti, dok je u nastavku poentirao Fruk u 55. minuti.

Trenutačno Hrvatska ima razliku pogodaka 25:10, a Norveška 22:10.

Kvalifikacije za EP, U-21 (skupina A): Estonija - Hrvatska 0:4 (Vidović 7., Vušković 13., Marin 41., Fruk 55.)

Redoslijed: 1. Hrvatska 22 boda (10 utakmica), 2. Finska 19 (9), 3. Norveška 18 (8), 4. Austrija 16 (10), 5. Azerbajdžan 7 (9), 6. Estonija 0 (10)