Objavljeno: Pon 10.09.2018.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska s uvjerljivih 4:0 slavila kod Bjelorusije

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti uspješno su i uvjerljivo odradili kvalifikacijsko gostovanje kod Bjelorusije za odlazak na Europsko prvenstvo.

U Grodnu su mladi Hrvati s visokih 4:0 pobijedili vršnjake iz Bjelorusije te su i dalje ostali u utrci s Grcima za sam vrh ljestvice. Grčka je u ponedjeljak, pak, bila uspješna na gostovanju kod Češke gdje je pobijedila 2:1.

Hrvatska U-21 autoritativno je odradila gostovanje kod Bjelorusa. Već u 16. minuti Marin Jakoliš postigao je prvi pogodak. Utakmica je odlučena krajem prvog i početkom drugog poluvremena kada je prvo Ivan Šunjić u 44. zabio za 2:0, a u 46. Alen Halilović povećao na 3:0.

Priču je zaključio Josip Brekalo pogotkom u 65. minuti i mladi Hrvati sada čekaju ključnu utakmicu kvalifikacija. Na domaćem terenu, 12. listopada, igraju protiv Grčke koja na vrhu ljestvice ima tri boda više.

Kvalifikacije za EP, U-21: Bjelorusija - Hrvatska 0:4 (Jakoliš 16., Šunjić 44., Halilović 46., Brekalo 65.), Češka - Grčka 1:2, Moldavija - San Marino 1:0

Redoslijed: 1. Grčka 22 boda (8 utakmica), 2. Hrvatska 19 (8), 3. Češka 13 (8), 4. Bjelorusija 11 (8), 5. Moldavija 7 (9), 6. San Marino 0 (9)