Objavljeno: Čet 14.11.2019.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska slavila kod Litve

Hrvatska reprezentacija do 21 godine ostvarila je u Vilniusu drugu kvalifikacijsku pobjedu u skupini 4 za odlazak na Europsko prvenstvo.

Nakon visokih 7:0 kod San Marina, momčad koju vodi Igor Bišćan slavila je kod Litve s 3:1, iako je do 73. minute rezultat bio 1:1.

Hrvatska U-21 bila je mnogo bolja i trebala je ovaj susret riješiti znatno prije. Već u devetoj minuti Hrvatska U-21 je povela. Luka Ivanušec nije realizirao jedanaesterac, ali mu se lopta odbila i iz drugog pokušaja igrač Dinama bio je precizan.

Nakon toga Hrvatska U-21 imala je brojne prilike, ali nije povećala prednost. I u 60. minuti domaćin je izjednačio. Megelaitis je iskoristio grešku hrvatske obrane i pogodio za 1:1.

No, kvaliteta je isplivala na površinu u završnici. Prvo je Posavec realizirao kontru i u 73. zabio za 2:1, dok je u 89. minuti Bistrović na asistenciju Ivanušeca zakucao loptu u domaću mrežu za konačnih 3:1.

Iduću utakmicu Hrvatska U-21 igra na domaćem terenu idućeg tjedna (u ponedjeljak) protiv Češke, ponovno uz prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

Kvalifikacije za EP, U-21 (skupina 4): Litva - Hrvatska 1:3 (Megelaitis 60./Ivanušec 9., Posavec 73., Bistrović 89.), Češka - San Marino 6-0

Redoslijed: 1. Češka 8 bodova (4 utakmice), 2. Škotska 8 (4), 3. Grčka 7 (3), 4. Hrvatska 6 (3), 5. Litva 4 (5), 6. San Marino 0 (4)