Objavljeno: Pet 03.06.2022.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska u nadoknadi od pobjede do poraza

Hrvatska reprezentacija do 21 godine vodila je na gostovanju kod Norveške 2:1 do 91. minute, no kvalifikacijski ogled za odlazak na Europsko prvenstvo dobili su Norvežani s 3:2.

Situacija se time na vrhu ljestvice potpuno zakomplicirala i sada Norveška U-21 ima sve u svojim rukama. Hrvatska U-21 u zadnjem nastupu ide u goste Estoniji i ima bod više od Norveške U-21. No, Norvežani do kraja kvalifikacija igraju još dvije utakmice. Gostuju kod Finske U-21 i potom dočekuju Azerbajdžan U-21.

Norvežani su s dvije pobjede sigurno prvi čime bi osigurali plasman na Euro, no u igru se uključila i Finska koja je slavila kod Austrije 3:2 pa će idući skandinavski ogled Finaca i Norvežana biti ključ ovih kvalifikacija.

Već u petoj minuti Hrvatska U-21 je povela u Drammenu. Na asistenciju Kačavende, domaću mrežu je pogodio Sučić. No, u idućem napadu domaćin je mogao izjednačiti, ali ispriječio se okvir vrata. Sve do kraja prvog dijela domaćin je dominirao i radio konstantan pritisak, no ili su norveški napadači promašivali ili je sve zaustavljao hrvatski vratar Kotarski.

No, u 36. minuti Norveška U-21 je ipak izjednačila, a glavom je pogodio Botheim. Nastavak dvoboja počeo je slično, mladi Norvežani su diktirali ritam i napadali, ali se situacija u posljednjih 20 minuta ipak okrenula.

U 73. minuti najbolji hrvatski strijelac Roko Šimić nije uspio zabiti, ali jest šest minuta kasnije. Bio je to njegov već sedmi gol u kvalifikacijama, no nije bio dovoljan na ovom gostovanju.

U nadoknadi se sve okrenulo jer je u 91. minuti zabio Daland, a u 95. Strand Larsen za nevjerojatnu završnicu i slavlje domaćina.

Kvalifikacije za EP, U-21: Norveška - Hrvatska 3:2 (Botheim 36., Daland 90.+1, Strand Larsen 90.+5/Sučić 5., Šimić 79.), Austrija - Finska 2:3, Estonija - Azerbajdžan 0:5

Redoslijed: 1. Hrvatska 19 bodova (9 utakmica), 2. Norveška 18 (8), 3. Finska 16 (8),  4. Austrija 16 (10), 5. Azerbajdžan 7 (8), 6. Estonija 0 (9)