Objavljeno: Čet 05.10.2017.

Kvalifikacije za EP, U-21: Hrvatska zabila dva gola u nadoknadi za pobjedu!

Hrvatski nogometaši do 21 godine pobijedili su vršnjake iz Bjelorusije 2:1 u Varaždinu, u kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Europsko prvenstvo u Italiju i San Marino (2019. godine).

Hrvatska je tako nakon lake pobjede kod Moldavije (3:0) ostvarila drugu pobjedu u drugom nastupu, a izborila je ovo slavlje s dva gola u sudačkoj nadoknadi! Bjelorusija je od 48. minute i pogotka Bahara vodila sve do sudačke nadoknade.

No, u 93. i 96. minuti Hrvatska U-21 je postigla dva gola i na nevjerojatan način došla do tri boda. U 93. minuti je Lorenco Šimić iskoristio pogrešku i nespretno istrčavanje bjeloruskog vratara te je pogodio glavom za 1:1.

Na isti način, nakon prekida, u 96. minuti je Filip Benković još jednom zatresao suparničku mrežu i time je izrežiran nevjerojatan obrat u završnici.

Mladi hrvatski nogometaši, inače, niti prije niti poslije bjeloruskog pogotka nisu igrali na pravi način. Imali su inicijativu, no nedostajalo je pravih akcija i prilika pred bjeloruskim vratima. No, vjera do kraja u preokret i borbenost su se definitivno isplatili igračima Nenada Gračana.

U ponedjeljak (18 sati), ponovno uz izravni prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji, Hrvatska U-21 na istom mjestu, u Varaždinu, igra protiv Češke.

Kvalifikacije za EP, skupina 1: Hrvatska - Bjelorusija 2:1 (Šimić 90.+3, Benković 90.+6/Bahar 48.), Moldavija - Grčka 0:2

Redoslijed: 1. Grčka 9 bodova (3 utakmice), 2. Hrvatska 6 (2), 3. Bjelorusija 4 (4), 4. Moldavija 3 (3), 5. Češka 1 (1), 6. San Marino 0 (2)