Objavljeno: Uto 12.10.2021.

Kvalifikacije za EP, U-21: Niz se nastavio, četvrta pobjeda Hrvatske

Hrvatska U-21 nastavila je uvjerljivo obavljati posao u kvalifikacijskoj skupini A za odlazak na Europsko prvenstvo. U gostima je Hrvatska U-21 s lakoćom svladala vršnjake iz Azerbajdžana s 5:1.

Hrvatska U-21 je odigrala sjajno prvo poluvrijeme u kojem je postigla čak četiri gola, ali je usporedno s tim imala još toliko sjajnih prilika.

U savršenom lancu izbornika Igora Bišćana posebno se isticao Roko Šimić koji je postigao tri gola u uvodnih 45 minuta. U devetoj minuti Šimić je okončao vrlo lijepu i preciznu hrvatsku akciju. U 13. minuti je za drugi gol iskoristio pogrešku domaćeg vratara, dok je u 44. minuti realizirao jedanaesterac. U prvom dijelu još je poentirao Nikola Soldo.

U nastavku su mladi Hrvati usporili ritam. U 69. minuti je domaćin ostao s igračem manje (Valizada), a niz golova zaključio je Josip Šutalo. Inače, na susretu je Hrvatska dva puta pogađala i suparnički okvir vrata (Pršir i Ljubičić).

Idućeg mjeseca mlade Hrvate prvo očekuje domaća utakmica protiv Estonije (11. studenoga) i potom gostovanje kod Austrije (16. studenoga).

Kvalifikacije za EP, U-21, skupina A: Azerbajdžan - Hrvatska 1:5 (Gurbanli 55.-11m/Šimić 9., 13., 44.-11m, Soldo 25., J. Šutalo 81.), Norveška - Estonija 3:0, Finska - Austrija 3:1

Redoslijed: 1. Hrvatska 12 bodova (4 utakmice), 2. Norveška 9 (4), 3. Austrija 9 (5), 4. Finska 7 (4), 5. Azerbajdžan 1 (4), 6. Estonija 0 (5)